Her şey yolunda

Boş, nadasa bırakılan ya da atıl durumdaki arazilerin tarımsal üretime kazandırılması hedefiyle hayata geçirilen proje çerçevesinde Aydın’ın Buharkent ilçesinde dikimi yapılan incir ve kestane fidanları yerinde incelendi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Her şey yolunda
Haber albümü için resme tıklayın

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde ülke genelinde uygulanan Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE) Projesi ile boş, nadasa bırakılan ya da atıl durumdaki araziler, tarımsal üretime kazandırılıyor.
Bu çerçevede Aydın genelinde de uygulanan proje, başarılı bir şekilde sürdürülürken, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde arazilerin kontrolleri de yapılıyor.
Buharkent ilçesinde dikimi yapılan incir ve kestane fidanlarının gelişimi yerinde takip ediliyor.
Aydın Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi, 17 ilçede başarıyla uygulanıyor. Projenin Buharkent ayağında yapılan çalışmalarla ilgili olarak Müdür Yardımcısı Ali Rüstem Şanlı, Şube Müdürü Adem Kaplan ve Buharkent İlçe Müdürü İbrahim Selli üreticilerimizi yerinde ziyaret ederek, fidan dikili arazilerde incelemelerde bulundu" ifadeleri yer aldı.

28 Mar 2024 - 11:23 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı