BM gibi okul

Birbirinden farklı 28 ülkeden öğrencinin eğitimini sürdürdüğü Adnan Menderes Üniversitesi’nde, 616 uluslararası öğrenci iftar sofrasında buluştu. Rektör Prof. DR. Bülent Kent, farklı kültürlerden gelen öğrencilerin hem ADÜ’ye hem de Aydın’a değer kattığını vurguladı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
BM gibi okul
BM gibi okul
Haber albümü için resme tıklayın

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Aydın’da eğitimin sürdüren 26 ülkeden 616 uluslararası öğrenciyi iftarda ağırladı.
Uluslararası Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen iftar Merkez Yemekhanede düzenlendi.
İftara ADÜ’de eğitim hayatına devam eden Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Afganistan ve İran gibi 28 farklı ülkeden uluslararası öğrenciler yer aldı.

GÖNÜL ELÇİLERİ
Üniversitede öğrenimine devam eden 616 yabancı uyruklu öğrenci olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, çeşitli ülkelerden gelerek Aydın’da öğrenim gören uluslararası öğrencilerin hem kente hem de okula değer kattıklarını ve kültürel olarak üniversiteyi zenginleştirdiklerini ifade etti. Kendisinin de bir dönem Almanya’da okuduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Ramazanda ailenizden uzakta, buradasınız. Yabancı bir ülkede yaşamanın sıkıntılarını ben de yaşadım, o yüzden sizleri anlayabiliyorum. Sizler bizlere emanetsiniz. Her geçen yıl Üniversitemizdeki uluslararası öğrenci sayısının artmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Biz, sizleri Türkiye’nin gönül elçileri olarak görüyoruz. Burada gördüğünüz eğitimi, güzellikleri ve misafirperverliği ülkelerinize döndüğünüzde katbekat artırarak çoğaltın.” dedi.

28 Mar 2024 - 12:36 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi