Cumhur ittifakı Aydın'da hedefe kilitlendi

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Savaş, Cumhur ittfiakının Büyükşehir ve 17 ilçeyi almasının sürpriz olmayacağını söyledi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Cumhur ittifakı Aydın'da hedefe kilitlendi
Cumhur ittifakı Aydın'da hedefe kilitlendi
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, kentteki basın mensupları ile bir araya geldi. Savaş'a milletvekilleri Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, İl Başkanı Gökhan Ökten, MKYK üyesi Mehmet Umut Tuncer, kadın kolları gençlik kolları ve ilçe belediye belediye başkan adayları eşlik etti.

17 İLÇE VE BÜYÜKŞEHİRİ ALIRSAK SÜRPRİZ OLMAZ

Cumhur ittifakı Savaş iddialı konuştu ve "31 Mart akşamı büyükşehir ve 17 ilçeyi almamız sürpriz olmaz" dedi. Savaş, "Şehrimizin Türkiye'den daha fazla pay alması için çalışacağımızı anlattık ve bunun sözünü verdik. Aydın bir tarım, turizm ve termal kenti. Bu varlıkların birlikte işlenmesiyle çok önemli bir potansiyele sahip olacağını anlattık. Ancak şehrimiz sadece kronik sorunlarla mücadele ediyor. Sorunların çözümü için çaba sarf edilmiyor. Tarihi ile kültürü ile dillere destan şehrimizin yerinde saydığını söyledik ve gördük. 31 Mart akşamı 17 ilçe ve büyükşehiri almamız sürpriz oldu. Gördüğümüz tablo bunu gösteriyor. Aydın hizmette aç" dedi.

Mustafa Savaş, "Şehrin merkezinde su baskınlarından, sivrisinekten şikayetçi olan vatandaşlar var. Trafik, kanalizasyon gibi bir çok sorunu çözeceğiz. Şehre değer katacak bir çok yatırımı yapma noktasında adım atacağız. Biz proje açıkladığımızda karşı hamle ile 'yapamazlar' diye söylemlerde bulunuyorlar. Biz bu projelere güvenerek açıkladık o projeleri" ifadelerine yer verdi.

AYBA'YI DAHA DA BÜYÜTECEĞİZ

Büyükşehir belediye başkanı olduğu zaman kimseyi işten atmayacağının altını çizen Savaş, "Hiç bir belediye personelini işten atmayacağız. Kimsenin aşıyla işiyle uğraşmayacağız. AYBA'yı kaldıracağımı iddia ediliyor. Neden kaldırayım, daha da büyüteceğim" şeklinde konuştu.


YÜZDE 50 İNDİRİM

Başkan adayı Savaş, ayrıca üreticilerin tarımsal sulamada kullandığı su ve elektrik ücretlerine yüzde 50 indirim yapmasını sağlayacak tesisler kuracağını ifade etti.

29 Mar 2024 - 13:45 - Gündem

Mahreç  Melek Fırat