DEM'den CHP'ye rest

HDP'nin eski vekillerinden Leyla Zana, CHP'yi sert sözlerle hedef aldı. Zan, "Bize oy versinler diyorlar. Neden size verelim? Kime ne borcumuz var? Asıl sizin Kürtlere borcunuz var" diye konuştu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Muhalefette CHP ve DEM arasındaki 31 Mart Yerel Seçimleri'ne yönelik 'Kent Uzlaşısı' gündemden düşmüyor. Başta İstanbul'un nazı ilçeleri olmak üzere iki parti birçok noktada ortak aday belirledi.
Şırnak'ta seçmene seslenen HDP eski milletvekillerinden Leyla Zana, işbirliği içindeki bulundukları CHP'ye sert sözlerle yüklendi.
DEM Parti'nin CHP'ye borcu bulunmadığını savunan Zana, "Görüyorsunuz, muhalefetten binbir farklı ses çıkıyor. Topluma verecekleri bir umut ve vaat yok. İstanbul-Mersin bilmem nerede bize versinler diyorlar, neden size verelim? Kime ne borcumuz var? Asıl sizlerin Kürtlere borcu var. Bir kere de siz Kürtlere verin. Her sıkışıklıkta size el atan Kürtlere bu sefer siz verin" diye konuştu.

CHP'Lİ İSME YÜKLENDİ
Ayrıca CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal'ın DEM Parti seçmenine yönelik sözlerine atıf yapan Zana, "Bazı hırsızlar da işin içine girmiş işin kaymağını yiyor. Hırsızlar çalıyor halk eziliyor. Zehirli dilleriyle toplumu ayrıştırıyorlar. Yine birlik ve beraberlik diyen Kürtlerdir" dedi.

29 Mar 2024 - 19:47 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi