Aydın uçacak

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'ın projelere Aydın'a çağ atlatacak. Savaş'ın, istihdam, tarım, konutla sosyal ve kültürel yaşama ilişkin projeleri var.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Aydın uçacak
Aydın uçacak
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Emeklilere her ay 5 bin TL, suya yüzde 50 indirim, 20 bin sosyal konut, 25 bin kişilik stadyum, sanat merkezi ve daha birçok proje… Bunlar Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın projelerinden sadece bir kaçı.
Bankacılık alanındaki önemli görevleriyle tanınan Mustafa Savaş, 2015 yılında AK Parti Aydın Milletvekili olarak ilk kez Meclise girdi.
Parti içinde ve Mecliste birçok çalışması olan Savaş, şimdi belediye başkan adayı olarak halka vaadlerini anlatıyor.

AYDIN’IN YATIRIMA İHTİYACI VAR

Çalışmaları arasında 50 bin kişilik istihdamı önemseyen projeler öne çıkıyor. Güçlü bir Aydın için yola çıkan Mustafa Savaş, “Aydın’ın yatırıma ihtiyacı var. Otopark ve trafik sorununu çözelim. Sosyal konutlarla, kira öder gibi ev sahibi olalım. Su pahalılığından kurtularım. Depreme karşı dirençli bir şehir olalım. Çiftçimize çözüm olalım, esnafımıza dost, gerçek bir büyükşehir olalım. Birlikte başarıp, birlikte kazanalım" diyor.
Üniversite öğrencilerine her ay 1000 TL burs, çiftçilere tohum, fidan, gübre ve işçi desteği de Savaş'ın vaatleri arasında.
Mustafa Savaş’ın spor ve sosyal yaşama ilişkin de projeleri var.
Aydın’ın geleneklerine özgü etkinlikler için 1000 kişi kapasiteli Yörük Ali Efe Kültür Sanat Merkezi de yapımı planlanan tesislerden biri.

30 Mar 2024 - 11:46 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik