Cübbeli'nin Erdoğan isyanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tartışma yaratan İsmailağa Cemaati ziyaretinin ardından Cübbeli Ahmet Hoca lakabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den açıklama geldi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Cübbeli'nin Erdoğan isyanı
Haber albümü için resme tıklayın

İsmailağa Cemaati'nin tüm bağlarını kopardığını açıkladığı, kamuoyunda ' Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç'ı ziyaret etmesi sonrası açıklamalarda bulundu.
Ünlü, "Ey İsmailağa! Tayyip Bey beni değil sizi ziyarete geldiği halde şu saat olmuş seçime saatler kalmış hâlâ reylerin Cumhur İttifakı'na verilmesi gerektiği hakkında bir açıklamanız yok" ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin kilitlendiği yerel seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, İsmailağa cemaati lideri Hasan Kılıç'ı ziyaret ederek "hayır duası" aldı.
Ziyarete ilişkin kamuoyunda ' Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, bir paylaşımda bulundu. Ünlü, şunları yazdı:
"Ey İsmailağa! Tayyip Bey beni değil sizi ziyarete geldiği halde şu saat olmuş seçime saatler kalmış hâlâ reylerin Cumhur İttifakı'na verilmesi gerektiği hakkında bir açıklamanız yok. Ben Allah için ve DEM'cilerin güçlenmemesi için Cumhur İttifakı'na alenî destek vermekle yetinmedim, Saadet ve Yeniden Refah gibi partilere de bu seçim itibariyle teröristlerin kazanmasına yol açacağı için rey vermenin caiz olmadığını beyân ederek bu kadar insanların sövüp saymalarına maruz kalmayı göze aldım. Siz hâlâ milli ve dînî duruşunuzu bugün bu saate kadar sergileyemedinizse ne zaman sergileyeceksiniz? İnsan: 'buna mânî olan nedir?!' diye düşünmüyor değil!"

31 Mar 2024 - 09:54 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi