Karagöz de oy kullandı!

Kılıktan kılığa giren, yaptığı canlandırmalarla dikkat çeken başaran Bursalı tiyatrocu Bahtiyar Keskin, bu seçimde ‘Karagöz’ kostümüyle sandık başına gitti. Kostümünün cebine kimliğini koymayınca uzun süre bekleyen Keskin üzerindeki kıyafetle bir süre içeri alınmadı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Karagöz de oy kullandı!
Karagöz de oy kullandı!
+1
Haber albümü için resme tıklayın


Bursa’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde farklı kostümlerle oy kullanmaya gelenler dikkat çekmeyi başardı. Kimi astronot kıyafetiyle, kimi kral tacıyla, kimi atıyla oy kullanmaya gelirken, Bursalı tiyatrocu Bahtiyar Keskin, 'Karagöz' kostümüyle sandık başına geldi.
Karagözün saflığı temsil ettiğini, kendisinin Hacivat'tan akıl alarak oy kullanmaya geldiğini söylese de, içeri girerken, kimliğinin olmadığı fark etmesi üzerine neye uğradığını şaşırdı. Kimliğinin gelmesini bekleyen Keskin, kimse getirmeyince kendisini gidip aldı. Kısa süre sonra okula tekrar gelen Keskin, bu sefer ise okuldaki seçim görevlilerinin engellemesiyle karşı karşıya kaldı. Daha sonra oy kullanmaya geçen Keskin, kostümlerini çıkarıp kendisi olduğunu kanıtladıktan sonra oyunu kullandı.
Her seçimde farklı bir mesaj vermek istediğini belirten Keskin, "Karagöz saflık demek, Hacivat ise akıllı. Zamanıyla Hacivat, Karagöz'e sürekli yol gösterirmiş. Ne yapacağınI Karagöz bilmezmiş. Bilse de şaşırıp yolda kalırmış. Bende Karagöz kostümüyle oy kullanarak belediye başkanlarının iş yapanlarına, yol gösterenlere, insanlara bir şeyler bırakanlara oy verelim istedik. Bende gelmeden Hacivat'tan akıl aldım. Saflığımı bıraktım. Hizmet verene oyumu kullandım" dedi.

31 Mar 2024 - 14:18 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı