Savaş, bir ilke imza attı

AK Parti'nin Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, CHP’li Özlem Çerçioğlu karşısında kazanamadı ama, siyasi hayatımızda da bir ilke imza attı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhur İttifakı AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, üçüncü dönem için yeniden aday olduğu seçimlerde CHP’li Özlem Çerçioğlu’na karşı kaybetti.
AK Parti’nin 30 büyükşehir arasında üst üste aday gösterdiği Mustafa Savaş, bu alanda partisi adına bir ilke imza atan isim olarak öne çıktı.
Aydın’da 2014, 2019 ve 2024’te aday olarak yarışan Savaş’ın üçüncü kez katıldığı seçimlerden de mağlup olarak ayrılması, ildeki Cumhur İttifakı teşkilatlarının da içten içe kaynamasına neden oldu.
Özellikle Aydın’daki AK Parti tabanı, Türkiye genelindeki bazı teşkilatlarda olduğu gibi Aydın’da büyük bir değişim ve yenilenme talebini seçim sonuçlarının ardından yüksek sesle dillendirmeye başladı.
Aydın'da il ve ilçe teşkilatlarının sil baştan yenilenmesi yönünde de parti üst yönetimine çağrıda bulunuluyor.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim gecesi yaptığı, “Bir sonraki seçimlere kadar olan dönemi, her açıdan kendimizi yenilediğimiz, hatalarımızı telafi ettiğimiz kapsamlı bir muhasebe zeminine dönüştüreceğiz” sözleri üzerine Aydın'ın yanı sıra Türkiye genelinde büyük değişime gidilmesi bekleniyor.
AK Parti’ye gönül vermiş çok sayıda isim, faturanın sadece ekonomik göstergelere kesilmemesi gerektiğine de dikkati çekti.

02 Nis 2024 - 13:14 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı