Nazilli zirveye çıkardı

Nazilli’de 5 bin 121 oy alan Ali Çetinkaya, Memleket Partisi’nin Türkiye’de en çok oy toplayan ikinci ismi oldu.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Nazilli'de 45 bin 352 oy alan CHP birinci parti oldu. AK Parti 31 bin 107 oyla ikinci, 5 bin 121 oy alan Memleket Partisi ise üçüncü ve 4 bin 769 oy ala İYİ Parti dördüncü oldu.
Seçimin en dikkat çeken başarılarından birisi de Memleket Partisi adayı Ali Çetinkaya’nın aldığı oy oranı.
Ali Çetinkaya, Memleket Partisi’nin Türkiye genelinde gösterdiği adaylar arasında en çok oy alan ikinci isim oldu. Tarsus’ta 11 bin 588 oy alan Ozan Mehmet Bozdoğan’dan sonra Ali Çetinkaya 5 bin 121 oy ile ikinci sıraya yerleşti.

HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURDUK
Ali Çetinkaya, geride kalan seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 7 aylık bir mücadele sergilediklerini kaydeden Çetinkaya, “Halkımıza kendimizi anlatmaya çalıştık. İktidarın düşük bir performansı vardı. 14 mayıs seçimlerinden sonra iktidara bir ders vermek için halkımız ana muhalefet partisine yüklendi. Halkımızın gönlünde taht kurduğumuzu düşünüyorum. Elimizden gelen mücadeleyi yaptık bizim hayallerimiz hala devam ediyor. Hayallerin bittiği yerde hayat biter biz mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

PİŞMANLIĞIM YOK
Seçimden zaferle ayrılan CHP’nin 31 Mart öncesinde belediye başkan yardımcılığı teklifine ilişkin bir pişmanlığının olmadığını söyleyen Ali Çetinkaya, “Ben keşkeleri sevmeyen bir adamım hiç keşke dediğim olmamıştır. Hata yaptığımı düşünmüyorum. Gerekli çalışma ve mücadeleyi sahada gösterdim. 7 ay boyunca güzel bir çalışma yürüttüğümüzü düşünüyorum. Halkımıza saygı duyuyoruz. Siyasetin altın kuralı yola çıktığın arkadaşları yolda bulduklarınla değişmemektir. Ben bir duruş sergilediğimi düşünüyorum. Halkta bunun bir karşılığı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Memleket Partisi’nin mecliste bir grubu yok” ifadelerine yer verdi.

SEÇİLENE SAYGIMIZ VAR

Nazilli’yi Türkiye’ye benzettiğini söyleyen Ali Çetinkaya, 82 mahallede ayak basmadık yer ve sıkmadık el bırakmadıklarını söyledi.
Sandıktan çıkan karara saygılı olduklarını kaydeden Çetinkaya, şöyle devam etti;
“Seçilen muhtardan, Cumhurbaşkanı’na kadar halk tarafından seçildiği için bizim başımızın üstünde hepsinin yeri var. Sevmeyebiliriz ancak saygı göstermek durumundayız. Seçilen Ertuğrul Bey’e saygı gösteriyoruz. İnşallah Nazilli’ye gerekli hizmetlere yapacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun. Ekip arkadaşlarımızla birlikte bayramdan sonra bir toplantı yapacağız. Toplantıdan sonra karara göre bir yol izleriz.”

02 Nis 2024 - 16:12 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik