Ölü sayısı 27 oldu

İstanbul Beşiktaş'ta gece kulübündeki tadilat sırasında çıkan yangında ölenlerin sayısı 27'ye yükseldi. 5 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Ölü sayısı 27 oldu
Ölü sayısı 27 oldu
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Yangında 27 kişi hayatını kaybetti, 1 kişinin hastanedeki tedavisi sürüyor.
İstanbul Valisi Davut Gül, "Yangının çıkış nedeni belli değil. Hayatını kaybedenler tadilat için çalışanlar." açıklamasında bulundu.
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı, 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
Vali Gül, "Hepimizin başı sağ olsun. Olayda toplam 23 kişi etkilendi. Yangının çıkış sebebi belli değil. Binanın altında diskotek olarak kullanılan bir mekan. Tadilat yapılıyormuş. Tadilat dolayısıyla da çalışanlar hayatını kaybetti ve yaralandı. Olay yerinde polis sağlık ve itfaiye ekiplerimiz ilk andan itibaren müdahale ettiler. Yaralıların tedavileri, hastanelerimizde devam ediyor. Bu gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var. 2018 yılında da ruhsat yenilenmiş." dedi.

5 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yangınla ilgili başlatılan soruşturmada 3 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini açıkladı. Bakan Tunç, "Olayla ilgili işyeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir." dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da yapının güvenliğiyle ilgili incelemelerin sürdüğünü belirtti.
İBB Başkanı İmamoğlu, içeride inşaat malzemelerinin olduğunu söyledi.

02 Nis 2024 - 16:18 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi