Aydın’ın master şefleri

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası MYO, “Uluslararası Biser Mora Aşçılık Şampiyonası”nda büyük bir başarı elde etti ve altın madalyayı Aydın’a getirdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Aydın’ın master şefleri
Haber albümü için resme tıklayın

ADÜ Kuşadası Meslek Yüksekokulu, Hırvatistan’ın Brac Adası’nda bu yıl 19. su düzenlenen ve 22 ülkeden yaklaşık 600 yarışmacının katılım sağladığı “Uluslararası Biser Mora Aşçılık Şampiyonası”nda Aydın Adnan Menderes Üniversitesini temsil etti. Aydın’ın genç master şefleri “En İyi Üniversite” olarak birincilik kupası aldı.
Genç aşçılar yarışmadan 3 altın madalya, 2 gümüş madalya, 7 bronz madalya kazanarak döndü ve büyük bir başarıya imza attı.
Madalyalı öğrenciler, teşekkür belgelerini de Kuşadası Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle, Kuşadası MYO Müdürü Prof. Dr. Pınar Altıok Gürel’in elinden aldı.
Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin koordinatörlüğünde yarışmaya hazırlanan MYO öğrencileri; Osman Baran Altın Madalya, Halil İbrahim Üleç Altın Madalya, Ceylan Ağdeve Altın Madalya, Berke Kandemir Gümüş Madalya, Kemal Karaca Gümüş Madalya, Eda Emek Bronz Madalya, Mehmet Emre Kılıç Bronz Madalya, Elif Nazife Dirik Bronz Madalya, Aleyna Kınayi Bronz Madalya, Ali Çakar 3 Bronz Madalya kazandı.
ADÜ'den yapılan açıklamada, "Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin’i ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz" denildi.

02 Nis 2024 - 17:05 - Spor

Mahreç  Haber Merkezi