Savaş’tan ilk açıklama

Aydın'da girdiği Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Savaş sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Savaş “Sandıktan çıkan sonuç milletimizin takdiridir, başımızın üzerindedir.” dedi ve Aydın Milletvekili olarak kent için çalışmayı sürdüreceğini kaydetti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart seçimlerine AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak giren Mustafa Savaş, mevcut belediye başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu ile olan rekabetinde 3. kez kaybetti.
Seçimde Çerçioğlu yüzde 50.53 oy alırken, Savaş’ın oy oranı yüzde 36.72’de kaldı.
Savaş, sonuçlarla ilgili sessizliğini bozdu ve milletin takdirine saygı duyduklarını ifade ederek, “Sonuç başımızın üzerindedir” dedi.
Bundan sonra da Aydın’ı Türkiye Yüzyılına yakışır bir şehir yapmak için çalışmalarını sürdüreceğini kaydeden Savaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“31 Mart mahalli idareler seçimlerinin şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
Sandıktan çıkan sonuç milletimizin takdiridir, başımızın üzerindedir. Aydın Milletvekili olarak şehrimizi Türkiye Yüzyılına yakışır bir şehir yapmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.
Yaklaşık 3 ay süren seçim kampanyamız boyunca fedakarca görev yapan kıymetli teşkilat üyelerimize, destekleriyle yanımda olan herkese yürekten teşekkür ediyorum.
Milletimizin kararı ile seçilen tüm belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

02 Nis 2024 - 17:07 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi