50 BİN KAYIP!

Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Türkiye genelinde olduğu gibi Cumhur İttifakı Aydın’da da büyük yara aldı. AK Parti Aydın Milletvekilleri Ömer Özmen ve Seda Sarıbaş, yerel seçimin ardından değerlendirmede bulundu.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
50 BİN KAYIP!
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye seçim süreçlerini tamamladı. Genel seçimlerin ardından yerel seçimlerde de vatandaş tercihini yaptı.
Cumhur İttifakı’nın oyları Aydın'da geriledi. 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde yüzde 38 oy alan Cumhur İttifakı’nın bu oranı 31 Mart 2024’te yüzde 36’ya düştü. Yaklaşık 50 bin oy kaybeden Cumhur İttifakı’nda öz eleştiri başladı.

SEÇİLENLERİ TEBRİK ETTİ
AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, seçimin ardından değerlendirmelerde bulundu.
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ömer Özmen, “Yerel seçim maratonunu tamamladık. Milletimizin takdiri ve teveccühü ile göreve seçilen, Aydınımıza ve ilçelerimize hizmet edecek Belediye Başkanlarını tebrik ediyorum. Bu süreçte yaklaşık 3 aydır sahada gayret eden, çalışan adaylarımıza ve teşkilatlarımıza teşekkür ederim” dedi.

BİTİŞ DEĞİL DÖNÜM NOKTASI
Bir diğer Milletvekili Seda Sarıbaş ise sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını paylaşıp, “Dik duracağız dikleşmeyeceğiz! 31 Mart bizim için bir bitiş değil dönüm noktasıdır.” İfadelerini kullandı.

03 Nis 2024 - 10:35 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik