Pitbull öldürdü

Hayvan barınağında çalışan ve 45 gün önce bir köpek tarafından ısırılan Mustafa Toplu, dün akşam saatlerinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Kolu tamamen moraran ve şişlik oluşan Toplu, çoklu organ yetmezliğine yakalanarak hayatın kaybetti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Pitbull öldürdü
Haber albümü için resme tıklayın

Çanakkale Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri'ne bağlı Hayvan Barınağı'nda 25 yıldır görev yapan Mustafa Topçu, barınağa bırakılan, sokağa terk edilen hayvanların temizliğinden ve bakımından sorumluydu.
Yaklaşık 45 gün önce yaralı olarak barınağa getirilen pitbull cinsi bir köpek, tedavi sırasında Mustafa Topçu'yu ısırdı.
İlk tedavisi barınakta yapılan Topçu, hastanede kuduz aşısı vuruldu. İlerleyen günlerde de aşılarını 4 doza tamamladı.
İşine devam eden Topçu, önceki gün gece geç saatlerde rahatsızlandı.
Sabah'ın haberine göre yoğun kalp çarpıntısı ve kaşıntı nedeniyle oğluyla birlikte özel bir hastaneye başvurdu.
Kan alınan ve kalp grafiği çekilen Topçu, taburcu edildi. Evine dönen Topçu, bu seferde kusmaya başladı.
Tekrar Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'ne başvuran Topçu, gerekli kontroller yapıldıktan sonra servise alındı.
Serviste fenalaşan Topçu'nun vücudunu kontrol eden doktorlar, kolundaki şişliği fark edince yoğun bakım servisine yatışını sağladı.
Kolu tamamen moraran ve giderek fenalaşan Topçu, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

HER ŞEY İKİ SAAT İÇİNDE OLDU
Babasının ölüm haberini alan İbrahim Topçu, "Her şey, 2 saatin içinde gelişti. Daha hala nedenini bilmiyoruz. Enfeksiyon kaptığını söylediler. Kolu 15 dakikada içerisinde tamamen morardı ve patladı. İnanılır gibi değil. İki ay önce bir köpek ısırmıştı. Aşıları vuruldu ama ne kadar düzenli vuruldu bilmiyoruz. Otopsi sonucu ortaya çıkacakmış her şey" dedi.

03 Nis 2024 - 16:21 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi