CHP'ye İYİ eleştiri

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, CHP’ye sert sözlerle yükseldi. Öztürk, “Kemal Bey üzerinden seçimlere katılmayı tercih edenlere Türkiye’yi yönetmeyi teklif etmiştik. Onlar belediyelere kalıp çöp toplamayı tercih ettiler” dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, seçim sonuçlarını sosyal medya platformu X’de değerlendirdi.
Partisi adına Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve yüzde 4,62 oy alan Öztürk, “En başta kendimizden başlamak lazım. Biz bir mefkûreye inanmış insanlarız. İnanmış insanlar sonuca bakmazlar, bakamazlar.. Bizler mücadelemizi yaparız, duruşumuzu gösteririz. Elimizdeki imkanlar çerçevesinde elimizden geleni yaptık. Sonuçta başaramadık." itirafında bulundu.
CHP’nin HDP ile olan örtülü ilişkilerden dolayı İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun partneri durumuna düştüğünü, bu nedenle seçimlere ayrı girmeye karar verdiklerini anlatan Öztürk, "Başarılarını tebrik ederim. Umarım vatandaşa doğrudan hizmet yolunda bu önemli vazifelerinde milletinize hayal kırıklığı yaşatmazlar. 10 ay önceki seçimler için yapmayın-etmeyin ısrarlarımıza rağmen Kemal Bey üzerinden seçimlere katılmayı tercih edenler, bu gün zafer nidaları atarken unuttukları bir şey var. Halbuki; bizler kendilerine Türkiye’yi yönetmeyi teklif etmiştik. Onlar belediyelerde kalıp çöp toplamayı tercih ettiler. Aldıkları oylar iktidara ders vermek isteyen emanetçi oylardır. Eninde sonunda yerine dönecektir. Umarım bu esnada aleni DEM ilişkilerinden kaynaklı pişmanlık duymazlar” ifadelerine yer verdi.
Öztürk, kendilerine karşı çıkanların ise şimdi CHP'li olduğunun altını çizdi.

03 Nis 2024 - 17:15 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi