Çerçioğlu öfkelendi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, mazbatasını almak üzere geldiği Aydın Adliyesi'nde açıklamalarda bulundu. Çerçioğlu, hükümeti eleştirdi.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Çerçioğlu öfkelendi
Çerçioğlu öfkelendi
+6
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yeniden seçilen Özlem Çerçioğlu, mazbatasına kavuştu.
Adliye yemekhanesinde gerçekleşen törende konuşan Çerçioğlu, binanın depreme dayanıksızlığını bir kez daha gündeme getirdi.
Çerçioğlu, yemek kokuları arasında tabak ve çatal eşliğindeki masalarda mazbata almasının tam bir rezalet olduğunu savundu.
Mazbata töreninin düzenlendiği adliye binasının, depreme dayanıksızlığı nedeniyle birçok yer önerdiğini ifade eden Çerçioğlu, Aydın harici Türkiye'nin hiçbir ilinde böyle bir durumun yaşanmadığını dile getirdi.
Çerçioğlu, "Mazbata alma töreni bir yemekhanede gerçekleşiyor. Türkiye'nin hangi şehrinde, Büyükşehir Belediye Başkanı'na böyle tören düzenleniyor. İşte kaybetmelerinin temel sebeplerinden biri bu" diye konuştu.
Yeniköy'de yapımına başlanan Adliye binası alanında sıcak su çıkmış ve depreme dayanıksız olacağı sebebiyle inşaat durdurulmuştu.

05 Nis 2024 - 10:52 - Siyaset

Mahreç  Hakan Horata