Kuşadası'na koruma kalkanı

Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, "Kuşadası sivil toplum örgütleri olarak kıyılarımızdaki sen ekolojik alanın korunmasını istiyoruz" dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Kuşadası'na koruma kalkanı
Kuşadası'na koruma kalkanı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde STK'lar; ilçe sınırları içerisinde yer alan mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı, Türkmen Mahallesi Kemerönü Mevkii 103 ada 16 parsel numaralı, yaklaşık 240 dönüm genişliğindeki fundalık vasfındaki, ağaçlandırma ve rekreasyon imarlı alanın korunarak gelecek nesillere ulaştırılması için Kuşadası Kaymakamlığı’na başvuruda bulundu.

İŞBİRLİĞİNİ SÜRDÜRECEĞİZ
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, "Doğal alan ile ilgili Kuşadası Kaymakamlığı’nı bilgilendirdik. Kaymakamlık tarafından konunun incelenmesi için ilgili kurumlara gerekli yazıların gönderildiği ifade edildi. Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü uzmanları bugün Kemerönü mevkiindeki doğal alana gelerek incelemede bulundular" dedi.
Sürücü, "Kuşadası sivil toplum örgütleri olarak, kent içinde günümüze kadar doğal haliyle ulaşan ve önemli ekolojik ve arkeolojik özellikleri bulunan doğal alanın korunması için gerekli çalışmaları başta Kaymakamlık olmak üzere, belediyeler ve diğer kamu kurumlarıyla işbirliği yaparak devam ettirmeyi düşünüyoruz" diye ekledi.

05 Nis 2024 - 20:33 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi