Aydın'a gönül köprüsü

Aydın Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençler, gerçekleştirilen kültür gezileriyle hem kenti daha yakından tanıyor hem de tarihle iç içe bir gün geçiriyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Aydın'a gönül köprüsü
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençlere yönelik etkinlikler aralıksız devam ediyor. Gençlerin sosyal, kültürel alanda aktif olmalarını ve Aydın’ı daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kültür gezilerinin, bu hafta ki durağı Didim ve Söke ilçeleri oldu.

YAKINDAN TANIDILAR
Geçmişinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’ın önemli antik kentlerinin yer aldığı ve doğal güzellikleriyle birçok kişinin rotasına giren Didim ve Söke’yi gezen üniversiteli gençler, hem Aydın’ı tanıdı hem tarihle iç içe bir gün geçirdi. Geçmişle bulaşan gençler, kültür miraslarının önemini de daha yakından anladı.
Konu ile ilgili Aydın Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada “Üniversiteli gençlerimize ilimizi tanıtmaya devam ediyoruz. Didim ve Söke ilçelerimizdeki tarihi yerleri keşfettik. Antik kalıntılar arasında geçmişimize yolculuk yaptık” ifadeleri yer aldı.

06 Nis 2024 - 20:19 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı