Ters kelepçe ile gözaltı

İstanbul Taksim Meydanı'nda Türkiye ve İsrail arasındaki ticaretin durdurulması için protesto düzenleyen eylemcilere polis müdahale etti. Protestocuların etrafını çembere alan polis, göstericilerin bazılarını ters kelepçeyle gözaltına aldı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

İsrail ile ticaretin kesilmesi için eylem yapan protestocular, "İsrail'le ticareti kes dedik, katliama ortak olmak dedik. 7 Ekim'den beri İsrail'le milyar dolarlar hacminde ticaret yapıldı. İsrail'e çelik, beton Türkiye'den gidiyor" sözleriyle yapılan ticaretin sonlandırılması gerektiğini ifade etti.
Ancak protestocuların etrafını bir anda çevik kuvvet polisleri çevreledi. Birçok kişi ters kelepçe gözaltına alınarak polis aracına bindirildi.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gözaltına alınan gençlere sahip çıkarak görüntülere tepki gösterdi. Özel şunları söyledi: "İstanbul'daki bu görüntüleri büyük üzüntüyle takip ettim. 'İsrailile Ticarete Dur De' sloganıyla İstiklal Caddesi'ne çıkan gençlere yönelik bu muamele; ifade özgürlüğüne, toplanma özgürlüğüne ve anayasaya açıkça aykırıdır. Gözaltındaki gençler derhal serbest bırakılmalıdır. Süreci yakından takip ediyoruz." Bu arada İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Beyoğlu’nda İsrail protestosu olayları ile ilgili 2 emniyet görevlisinin açığa alındığını ve mülkiye müfettişi görevlendirildiğini açıkladı.

06 Nis 2024 - 23:54 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi