Aydın'a uyarı!

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, 9 günlük bayram tatili için uzun yola çıkacak sürücüleri uyardı. Özmeriç, sık sık mola verin dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ramazan Bayramı nedeniyle ülke genelinde trafik yoğunluğu arttı. Uzun yola çıkacak sürücüler için uyarılar peş peşe gelirken Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, sıcak havalara dikkat çekerek “Mola vererek yolculuk yapın” dedi.

“KISA ARALIKLARLA MOLA VERİN”

Sıcak havalarda dikkatlerin hızlı dağıldığını belirten Özmeriç, “Havaların sıcak olması dolayısıyla insanların daha kısa sürelerde araç kullanmalarını öneriyorum. Çünkü sıcak havalarda insanın dikkati daha çabuk dağılır. Uzun yola gideceklerin kısa aralıklarla mola vermesi lazım” diye konuştu.

“KURALLARA UYALIM!”

Aydın’da kalacak vatandaşlar için de uyarıda bulunan Özmeriç, ilin turizm yöreleri güzergâhı olması nedeniyle trafik yoğunluğunun artacağını ve bu nedenle trafik kurallarına uyulması gerektiğini aktardı. Emniyet kemerinin önemine değinen Özmeriç,”Hem uzun yola çıkacaklar hem de Aydın’da kalacaklar için en önemli şey trafik kurallarına uyarak seyahat etmeleridir. Ve bunun yanında hayati önem taşıyan bir diğer konuda arka koltukta dahi olsa kemer takmalarıdır” ifadesini kullandı.

07 Nis 2024 - 10:18 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik