Pişman değilim

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Belediye Başkan adaylığından çekilen Gamze Yolcu Metin, seçimin kazanılmasının ardından “Hiçbir pişmanlığım yok” ifadelerine yer verdi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye seçimini yaptı. Vatandaşlar 5 yıl boyunca şehrini, ilçesini ve mahallesini emanet edeceği kişileri belirledi. Aydın’ın Nazilli ilçesinde seçim öncesi sancılı bir süreçten geçen Cumhuriyet Halk Partisi sandıktan 15 bin oy farkla birini parti olarak çıktı.

CHP’li Ertuğrul Tetik, 45 bin 352 oy alarak Nazilli Belediyesi’nin 26’ncı belediye başkanı seçildi. 10 Ocak’ta CHP’nin adayı olarak açıklanan Gamze Yolcu Metin, parti içindeki tepkilerin ardından adaylıktan çekildi.

Kefil olduğu Gamze Yolcu Metin’in yerine Milletvekili Süleyman Bülbül Ertuğrul Tetik’in aday yapılmasını sağladı. Türkiye genelinde 1977 seçimlerinden sonra birinci parti konumuna yükselerek kendisi açısından tarihi bir başarı elde eden CHP’nin Nazilli Belediyesi’ni de kazandı.

“PİŞMANLIĞIM YOK”

Gamze Yolcu Metin’e ulaşan MANŞET, “Adaylıktan çekildiğiniz için pişman mısınız?” sorusunu yöneltti. Gamze Yolcu Metin, “Hiçbir pişmanlığım yok. Pişman olacağım bir şeye zaten karar vermem. Bu benim şahsi koltuk mücadelem değildi. Partinin mücadelesiydi. Gamze olarak değil, Ertuğrul Tetik olarak o koltuğa oturduk. Önemli olan Nazilli’de CHP belediyeciliğinin kazanmış olması. Bizim partimizde koltuk sevdası olmaz, biz hizmet için varız. Ertuğrul ağabeyi de çok çok severim, en başından beri de destekçisi oldum” ifadelerine yer verdi.

“KİM OLURSA OLSUN SEÇİLECEKTİ”

CHP’den kim olursa olsun seçileceğini bildiklerini dile getiren Metin sözlerini şöyle sürdürdü; “Kim olursa olsun biz seçilecektik. CHP olarak o koltuğa oturacaktık. Ben de olsam oturacaktık, Ertuğrul ağabeyde oturdu. Biz kendimize güveniyorduk, partimize güveniyorduk.”

Ekli Dosyalar

07 Nis 2024 - 10:50 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik