DEM’li CHP’ye teşekkür

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan, yerel seçim ile ilgili ilk değerlendirmesini paylaştı. Zeydan öncelikli olarak ortakları CHP’ye teşekkür etti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart yerel seçimlerinde Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak İl Seçim Kurulu'nun kararı ile mazbatası verilmeyen Abdullah Zeydan muradına erdi.
Koltuğa devralır almaz bir açıklama yapan Zeydan öncelikle ittifak ortaklar DEM’li CHP’ye teşekkür etti. Zeydan’ın teşekkür listesinde ilk sırada CHP Genel Lideri Özgür Özel, eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu yer aldı.

“CHP'NİN TUTUMUNU DEĞERLİ BULUYORUM”
CHP’nin desteğini çok kıymetli bulduğunu söyleyen Abdullah Zeydan, “Verilen destek hukuka, demokrasiye, adalete sahip çıkma adına çok kıymetliydi. Eskiden Türkiye’de herkes kendi çevresinin mağduriyetiyle ilgileniyordu. Farklı kesimlerin mağduriyeti diğer kesimleri ilgilendirmiyordu. 85 milyon yurttaşımızın hepsi karşı çıktı, hukukun, adaletin yanında oldu. Sayın Özgür Özel’e ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere belediye başkanları ve milletvekillerinin ortaya koyduğu iradenin YSK’nın hukuka uygun karar vermesine vesile olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

07 Nis 2024 - 14:08 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi