Akşener'den flaş karar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimli olağanüstü genel kurultayda aday olmayacağını açıkladı. Mehmet Tolga Akalın ile Müsavat Dervişoğlu, Genel Başkanlığa aday olduklarını duyurdu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Seçimde beklediği sonucu elde edemeyen İYİ Parti'de başarısızlığın nedenleri masaya yatırılmaya devam ediyor.
Yerel seçimlerin ardından olağanüstü kurultay kararı alan İYİ Parti’de Genel Başkan Meral Akşener'in aday olup olmayacağı merakla bekleniyordu.
Akşener, yazılı basın açıklamasında tartışmalara son noktayı koydu ve kurultayda aday olmayacağını açıkladı.
Akşener, "2028’e giden yolda rotamızı belirleyeceğimiz seçimli olağanüstü kurultayımızda Genel Başkanlığa aday olmayacağımı ilan ediyorum." dedi.

BAŞKANLIK YARIŞI
İYİ Parti Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, adaylığını ilan etti. Akalın "Yarışın içinde ben de varım." dedi.
İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da İYİ Parti Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

ART ARDA İSTİFALAR

İYİ Parti'de ise seçimin ardından Bilge Yılmaz Ekonomi Politkaları Başkanlığı'ndan, İrem Yaman GİK üyeliğinden istifa etmişti.
İYİ Parti GİK üyesi Ahmet Zeki Üçok da başarısızlığın sorumlusu olarak Meral Akşener gördüğünü belirterek parti yönetimine tepki gösterdi. Üçok sosyal medya hesabından "Son elli yılın en büyük başarısına, en büyük sevincine, ortak olmamıza engel oldu. Sizleri affetmiyoruz." açıklamasını yaptı.

08 Nis 2024 - 11:11 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi