Efeler’i onlar yönetecek!

Efeler Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Anıl Yetişkin başkanlığındaki ilk toplantıda Başkanvekilleri, encümen üyeleri, katip üyeler ve komisyon üyeleri belirlendi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Efeler’i onlar yönetecek!
Efeler’i onlar yönetecek!
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Efeler Belediyesi’nin 5 yıllık yeni döneminde ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Efeler Belediyesi Meclis Salonu’nda 10 gündem maddesinin görüşüldüğü oturum, saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı.

Anıl Yetişkin başkanlığında toplanan mecliste başkanvekilleri, katip üyeler ve komisyon üyeleri seçildi. 1.Başkanvekiliğine Rıza Yörüyen, 2.Başkanvekiliğine Yusuf Metin Diler getirildi.

Katip üyeliklerine Neşe Yılmaz, Dilek Aysın seçildi. Yedek katip üyeleri ise Ayşe Özdemir ve Zeliha Gündoğdu olarak belirlendi. Gizli oylamayla Hakan Apaydın, Neşe Yılmaz, Behçet Gözcü encümen üyeliğine seçildi.

İmar Komisyonu’na Hakan Apaydın, Kaan Vardarlı, Abdullah Candemir, Ahmet Ünveren, Mustafa Fatih Erkul, Plan ve Bütçe Komisyonu’na Rıza Yörüyen, Polat Bora Mersin, Ramazan Subaşı, Mehmet Uysal, Hukuk Komisyonu’na Orçun Akbulut, Ferit Gülger, İbrahim Bozkurt, Ebru Kayır Mehmet Uysal seçildi.

İhtisas komisyonları ise şu şekilde oluştu;

Esnaf ve Pazar Komisyonu Ulaş Kaya, Yüksel Macaroğlu, Serdar Adanır, Nedim Akyol, Erkan Angı, Çevre ve Sağlık Komisyonu Mehmet Vergili, Tolga Yılmaz, Alkan Hakan Türe, Ozan Ancın Kutluhan Ayter, Ulaşım ve Turizm Komisyonu, Yiğit Tosun, Fahrettin Bolyurt, Fikret Oral, Ebru Kayır Mehmet Mert Çağlayan, Tarım Komisyonu, İbrahim Bozkurt, Dilek Aysın, Mehmet Vergili, Mehmet Şimşek, Tuğba Özpınar, Kültür Sanat, Spor ve Engelliler Komisyonu Zeliha Gündoğdu, Yusuf Metin Diler, Sidar Kaya, Ozan Ancın, Tuğba Özpınar.

08 Nis 2024 - 18:15 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik