’Türkiye Filistin’e asker yolluyoruz’ dese…

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy Erdoğan'ı Gazze hassasiyeti üzerinden eleştirenlere ders gibi cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gazze hassasiyetini bütün dünyanın bildiğini dile getiren Ersoy "Erdoğan 'Gazze'ye asker gönderiyorum' dese ilk itiraz edecek olanlar, kıyamet koparacak olanlar, Erdoğan'ı Gazze üzerinden eleştiriyor. Erdoğan'ın ömrü, bu dava ile geçmiş. Geçin oraları" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
’Türkiye Filistin’e asker yolluyoruz’ dese…
’Türkiye Filistin’e asker yolluyoruz’ dese…
Video için play'e tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Gazze hassasiyeti üzerinden eleştirenlere gazeteci Mehmet Akif Ersoy'dan ders niteliğinde bir cevap geldi.
Günlerdir “Türkiye İsrail’e Jet yakıtı satıyor” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazze politikasını eleştirenleri yanıtlayan Ersoy, "Gazze sokaklarında dolaştığınızda Erdoğan posterlerini Hamas liderlerinden daha önde tutarlar. Savaşta oradayken çokça çekmişizdir." diyen Ersoy'un "Erdoğan'ın ömrü, bu mesele ile geçmiş. Geçin oraları" sözleri sosyal medyada gündem oldu.

DÜNYA BİLİR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gazze hassasiyetini bütün dünyanın bildiğini dile getiren Ersoy "Erdoğan 'Gazze'ye asker gönderiyorum' dese ilk itiraz edecek olanlar, kıyamet koparacak olanlar, sen nasıl Mehmetçik’i Gazze’ye gönderecek olanlar Erdoğan'ı Gazze üzerinden eleştiriyor. Erdoğan'ın Gazze konusunda uluslararası kamuoyunda neredeyse patent sahibi olduğunu tüm dünya tarafından çok iyi biliniyor" ifadelerini kullandı. Ersoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gazze hassasiyetini Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’tan tutun da İsrail Cumhurbaşkanı Binyamin Netanhayu’ya, Sisi’den Joe Biden’e kadar tüm dünyanın bildiğini kaydetti.

11 Nis 2024 - 10:16 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi