Beşinci kol çalışması elde patladı

Milliyet Gazetesi köşe yazarı Zafer Şahin 31 Mart seçimleri sonrası yaşananları değerlendirdi. “Türkiye seçimden hemen sonra hazırlıkları önceden tamamlanmış kusursuz bir “Beşinci Kol” faaliyetinin etkisi altına girdi.” diyen Şahin özellikle Gazze üzerinden yapılan provokasyonlara değindi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gazeteci Zafer Şahin seçimlerin ardından Türkiye’de oluşan tabloyu değerlendirdi.
Özellikle son günlerde devam eden İsrail ile ticaret iddialarına değinen Şahin yaşananları “Beşinci kol” çalışması olarak nitelendirdi.
Seçimden sonraki hafta iktidar karşıtı herkesin bir araya gelerek topyekun saldırıya geçtiğini ifade eden Şahin “Birileri bütün düğmelere aynı anda basıyor. Diren Türkiye..” ifadelerini kullandı.

Şahin’in önemli mesajlarla dolu yazısı şöyle:

“Türkiye’de muhalefetin zaferi ile sonuçlanan yerel seçimden sonraki 1 haftada…
Yargının tuhaf ihmali ve ayrılıkçı partinin kışkırtmasıyla terör örgütü sempatizanları birçok ilde sokağa indi.
Sözde Gazze hassasiyeti ile marjinal sağ, marjinal sol ve bazı İslamcı gruplar bir araya getirildi. Hükümete yönelik “İsrail ile ticaret” yalanı üzerinden sosyal medya destekli bir provokasyon tezgahlandı.
FETÖ’nün firari kalemşörleri deprem bölgesindeki çalışmaları koordine eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki başta olmak üzere birçok tanınmış AK Partili isme sahte belgelerle itibar suikastı girişiminde bulundu.
Belediyenin el değiştirdiği Sancaktepe’de eski başkan Şeyma Döğücü’nün makam odasında jakuzi olduğu yalanı 2 saat içinde çürütüldüğü halde ülke gündeminin en çok konuşulan konusu haline getirildi. (Yolsuzluk ve savurganlık algısı oluşturma çabası)
Gençler ve taraftar grupları bir kez daha futbol üzerinden “Ülkede adalet yok” algısını güçlendirecek şekilde ayrıştırıldı, manipüle edildi.
Lafı fazla uzatmaya gerek yok… Türkiye seçimden hemen sonra hazırlıkları önceden tamamlanmış kusursuz bir “Beşinci Kol” faaliyetinin etkisi altına girdi.
Toplumu sosyal medya yalanları ve sahte gündemlerle birbirine düşürmek için her gün yeni bir algı ve yalanı dolaşıma sokuyorlar.
Fiili müdahaleyle ele geçirilemeyen (15 Temmuz 2016 ihaneti) devleti propaganda, casusluk, sabotaj, terör ve manipülasyonlarla müdahaleye uygun hale getirmek istiyorlar. En önemli amaçlarından biri de TSK’nın Kuzey Irak’a gerçekleştireceği operasyonu engellemek.
Birbirine hiç benzemeyen, bir araya gelmeleri hayatın ve siyasetin olağan akışına ters siyasi akımların, grupların seçimden hemen sonra tam bir ittifakla hükümete yüklenmelerinin başka bir izahı olamaz…
Birileri bütün düğmelere aynı anda basıyor.
Diren Türkiye..”

11 Nis 2024 - 11:13 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi