Yolların sultanı

Aydın’ın sarı civcivlerinde otobüs şoförlüğü yapan Naile Çakın bayramda da görev başındaydı. Daha önce şehirlerarası yollarda kaptanlık yapan Çakın, kadınların istemeleri durumunda her şeyin üstesinden geleceğini söyledi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydınlı kadın otobüs şoförü Naile Çakın erkeklere taş çıkarıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi şirketi AYULAŞ’ta görev yapan Çakın gün boyu direksiyon sallıyor.
Eylül 2023’den bu yana sarı civcivlerde şoförlük yapan Çakın güleryüzü ve usta kaptanlığı ile dikkat çekiyor.
Bu bayramda da direksiyon başında olan Çakın “Yolların sultanı” unvanı ile anılırken onu ilk kez görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.
Daha önce şehirlerarası otobüslerde uzun yol şoförlüğü yapan Naile Kaptan mesleğini çok sevdiğini belirtti ve kadınların isterlerse her işin üstesinden rahatlıkla gelebileceğini söyledi.
Daha fazla kadının sektörde olması gerektiğini savunan Naile Kaptan, “Kadının sektördeki gücünün artması gerekiyor. ‘Kadın lastik patlarsa ne yapar?’ ‘Kışın buzda gitsin de görelim!’ ‘Elinin hamuruyla erkek işine karışmasın’ diyenler, artık bu düşünceden vazgeçsin. Bir, yüz ya da bin değil; milyon olmamız gerekiyor!” dedi.

11 Nis 2024 - 13:43 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi