Çalhanoğlu'ndan Galatasaray paylaşımı

Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda sarı kırmızılı taraftarlar tarafından yanlış anlaşıldığını belirtti ve “Galatasaray sevgimi hiçbir zaman saklamadım” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Çalhanoğlu'ndan Galatasaray paylaşımı
Çalhanoğlu'ndan Galatasaray paylaşımı
Haber albümü için resme tıklayın


İtalya'nın Inter ekibinde forma giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, ABD basınına yaptığı röportaj sonrası gündeme bomba gibi düştü. Röportaj esnasında “Kendimi Galatasaray’da oynarken hayal etmiyorum” ifadelerine yer veren Çalhanoğlu, sarı kırmızılı taraftarların tepkisini topladı. Tepkilerin artması üzerine 30 yaşındaki futbolcu, sosyal medya hesabından Galatasaray formalı fotoğrafla yanlış anlaşıldığını içeren bir paylaşımda bulundu.

“GALATASARAY SEVGİMİ SAKLAMADIM”

Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, yanlış anlaşılmanın dil farklılığından kaynaklandığını belirtti. Her zaman şeffaf ve dürüst olduğunun altını çizen 30 yaşındaki futbolcu, Galatasaray sevgisini de dile getirdi. Çalhanoğlu, “Dün bir röportajda kullandığım ifadelerin yanlış anlaşıldığını belirtmek istiyorum. Galatasaray'a duyduğum sevgiyi, saygıyı hiçbir zaman saklamadım. Hiçbir kulübe hiçbir zaman bir saygısızlık yapmam söz konusu olmadı, olmaz. Söylediklerim bir kulüp özelinde değil, ülke futbolumuzun gelişme temennisi özelindeydi. Son aylarda ülkemiz futbolunda yaşananlar herkesin malumu. Bu yaşananların marka değerimizi olumsuz etkilediği de çok açık. Benim en büyük temennim ülke futbolunda herkesin bir araya gelip futbolumuzun seviyesini yukarıya çekmesi. Çünkü bu yaşananların tek zararının kendimize olduğu ortada. Eğer futbolumuzu hak ettiği yere getirirsek zaten dünya üzerindeki her futbolcu Türkiye'de oynamak isteyecektir, genç yaşlarında dahi. Bu başaracak potansiyelimiz, Avrupa'nın en iyi takımlarıyla Şampiyonlar Ligi'nde rekabet edebilecek kapasitemiz var. Yeter ki ülkece artık bunu yapmaya karar verelim. Söylemek istediklerim bundan ibaretti” diye konuştu.

12 Nis 2024 - 12:27 - Spor

Mahreç  Haber Merkezi