Aydın'ın balık tercihi

Denizlerde av yasağına sayılı günler kala, Aydın’da balık fiyatları ne durumda, en çok hangi balık tercih ediliyor? İşte cevabı haberimizde...

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Aydın'ın balık tercihi
Aydın'ın balık tercihi
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz vatandaşı kırmızı etten, deniz ürünlerine yönlendirmeye başladı. Özellikle hem fiyat bakımından uygun olması hem de pratik şekilde hazırlanabilmesi, küçük balık türlerini popüler hale getirdi. Aydın’da da tezgahlarda yerini alan birbirinden farklı türdeki balıklar, vatandaşla buluşmaya devam ediyor. Efeler ilçesinde balıkçılıkla uğraşan Süleyman Mansur, Aydınlılar'ın en çok tercih ettiği balık türlerini ve fiyatlarını sıraladı. Mansur,; istavrit, sardalya, hamsi ve uskumru gibi balık türlerinin ortama 100-150 TL bandında olması sebebiyle vatandaşların en çok tercih ettiği balık türleri olduğunu belirtti.

YÜZDE YÜZ ARTIŞ BEKLENİYOR

Denizlerde av yasağının gelmesiyle beraber fiyatların neredeyse yüzde yüz zamlanacağını belirten Mansur, tüm balık türlerinin fiyatlarını şöyle sıraladı; İstavrit, Hamsi ve Sardalya 100 lira, Uskumru 150 lira, Çipura ve Levrek 350-500 lira, Barbun 500 lira, Somon 600 lira.

13 Nis 2024 - 16:35 - Gündem

Mahreç  Hakan Horata