Karakaş MANŞET'e konuştu

İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Aydın'ın hedef aldığı Milletvekili Ömer Karakaş, MANŞET'e konuştu.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Aydın, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla gündeme geldi.
İYİ Partili aday, Aydın'da başarısızlığın sorumlusu olarak Milletvekili Ömer Karakaş'ı gösterdi. Bekir Aydın, Karakaş'ın Aydın milletvekili olmasına rağmen kenti tanımadığını, buna rağmen teşkilat yönetimine ve adayların belirlenmesine müdahale ettiğini öne sürdü.
Eleştirilerin odağındaki isim Ömer Karakaş, bu açıklamalara karşı sessizliğini bozdu.

BENİM İÇİN KIYMETİ YOK
MANŞET'e özel açıklamalarda bulunan Karakaş, partilisinden gelen eleştirilere açık olduğunu ancak kabul etmediğini ifade etti. Karakaş, "Vatandaşımız benim ne kadar çalıştığımı, TBMM Genel Kurulu'nda Aydın'ı en çok konuya getiren milletvekili olduğumu biliyor. Aynı azimle çalışmaya devam edeceğim. Seçim süreci boyunca yine köy köy, kasaba kasaba dolaştığımı da herkes biliyor. Adaylara veya teşkilata müdahale etmem gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu nedenle söylenenlerin benim için bir kıymeti yok" dedi.

SONUÇ DEĞİŞECEK MİYDİ?
Ayrıca Bekir Aydın, diğer partilerden istifa eden isimlerin aday gösterilmesinde de Ömer Karakaş'ın büyük rol üstlendiğini öne sürdü. Bekir Aydın, aday tercihinde izlenen politika nedeniyle oy kaybına uğradıklarını savundu.
Bu açıklamalara cevap veren İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş ise "Türkiye'de seçim sonuçlarının bu şekilde olması, vatandaşın iktidara tepkisidir. AK Parti'ye karşı en güçlü görülen parti olarak CHP tercih edildi. Adaylardan yana bir problem olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğimiz arkadaşlar aday olsa sonuç değişecek miydi? Saha çalışmalarında da bu arkadaşlarımızı çok fazla göremedik. Bu ifadeleri kullanırken vicdanlarını da dinlemeleri gerekiyor" diye konuştu.

13 Nis 2024 - 21:16 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi