“Çığlıkları duydum cehennemi yaşadık”

Antalya’daki teleferik kazasında hayatını kaybeden Sökeli avukat Memiş Enes Gümüş'ün oğlu Fatih Gümüş, kaza anını anlatarak, "Babamı yerde hareketsiz yatarken gördüm. Cehennemi yaşadık" dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
“Çığlıkları duydum cehennemi yaşadık”
Haber albümü için resme tıklayın

ANTALYA'NIN Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik'te korku dolu anlar yaşandı. Teleferik kabinlerinden birisinin kopması sonucu Sökeli avukat Memiş Enes Gümüş (11) hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı ve çok sayıda kişi kabinlerde mahsur kaldı. Avukat Memiş Enes Gümüş'ün oğlu Fatih Gümüş, kaza anını anlattı.

"CEHENNEMİ YAŞADIK"

Faciadan yaralı olarak kurtarılan Fatih Gümüş, yaşadıkları dehşet dolu anlara ilişkin, "Teleferikte kopan direk bizim vagona çarptı, camlar kırıldı ve alt tarafımız parçalandı. 8 kişi 30 metreden yere çakıldık. Hepimiz yaralı halde acı çektik, çığlık sesleri ve ağlamalar geliyordu. Babamı yerde hareketsiz yatarken gördüm. Bir saat sonra bizi görevliler kurtardı. Cehennemi yaşadık" ifadelerini kullandı.


'ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ'

Avukat Memiş Enes Gümüş'ün (54) eşi Keziban Gümüş, oğulları Lütfullah Kerem Gümüş (16) ve Fatih Gümüş (12) ile birlikte aile yakını Fadime Yaren Durmuş'un yanına Ramazan Bayramı tatili için geldikleri, kazanın olduğu akşam Denizli'ye gideceği buradan da Aydın'a dönecekleri öğrenildi. Gümüş'ün cenazesi Aydın'dan gelen polis memuru kardeşi tarafından teslim alındı. BİR yakınları olan Ömer Durmuş, olayın kaza değil cinayet olduğunu söyledi. Sorumluların gereken cezayı alması için sonuna kadar hukuk önünde mücadele edeceğiz" dedi. Anne Keziban Gümüş'ün vücudunda ve çene kemiğini kırık olduğu tespit edildi. Lütfullah Kerem Gümüş'ün vücudunda ve kaburgalarında kırık olduğu belirlendi.

14 Nis 2024 - 10:22 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi