Söke'nin Novada çilesi

Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar, 9 günlük tatil sürecinde 800 bin aracın geçiş yaptığı Novada kavşağının acilen düzenlenmesini istedi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

9 günlük bayram tatili nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen 800 bin aracın Söke'den geçtiği öğrenildi. Zaman zaman Novada kavşağında kilometrelerce araç kuyruğu oluşurken sürücüler ve vatandaşlar bu duruma isyan etti.

TÜRKİYE’NİN SORUNU BU
MANŞET'e konuşan Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar, "İlçemizden 800 bine aşkın araç geçti. Bunların ilçeye katma değer sağladığını düşünüyoruz. Bu oran çok düşük. Novada kavşağı probleminin çözülmesi gerekiyor. Tatil sırasında OSB, otogar, AVM'den çıkan araçlarla birlikte gelen tatilcilerin yoğunluğu vardı. Acilen bir Alternatif yol üretilmeli. Alt geçit ve üst geçitli kavşak yapılmalı. Bu Aydın ve Söke'nin değil Türkiye’nin sorunu. STK temsilcileri ile bir araya gelerek Ankara’ya kadar gideceğiz. Bu sorun için yerel ve genel siyasetçileri de yanımıza alarak atılması gereken adımları hızlı bir şekilde atacağız" dedi.

15 Nis 2024 - 16:35 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur