Aydın’da ulaşım zamlanıyor

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, uzun zamandır fiyatı sabit kalan ulaşım ücretlerine en az yüzde 70 oranında zam beklediklerini belirtti ve konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Aydın’da ulaşım zamlanıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Farklı sektörlere art arda gelen zamlar ulaşımda da fiyat beklentisini arttırıyor.
Aydın'da son olarak 3 Ağustos 2023 tarihinde yüzde 30’luk bir artış yaşanan şehiriçi otobüs fiyatlarında, uzun zamandır devam eden sessizlik bozuldu.
Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, her sektörde olduğu gibi ulaşımda da zam beklentisinin doğal olduğunu ifade etti.
Özmeriç UKOME toplantısına dikkat çekti ve zam beklentisi hakkında açıklamalarda bulundu.

“EN AZ YÜZDE 70”
Uzun süredir ulaşımda yeni bir fiyat tarifesi almadıklarını belirten Özmeriç, zam taleplerini yetkili mercilere ilettiklerini söyledi.
UKOME kurul toplantısı sonrası ulaşıma en az yüzde 70 zam beklentileri olduğunu belirten Özmeriç, ekonomik şartlara da vurgu yaptı.
Özmeriç, “UKOME toplantısının gündemi daha belli olmadı ancak biz talebimizi ilettik. Şehiriçi ulaşımın yanı sıra taksi, köy minibüsleri gibi diğer ulaşım sektörlerinde de yeni fiyat beklentimiz var. Birine zam geldiğinde diğerlerine de gelecektir. Uzun zamandır aynı fiyat tarifesiyle çalışıyoruz. Türkiye’nin gelmiş olduğu ekonomik şartlara bakıldığında, bu yüzde 70’lik artış belki de bizim sadece ayakta kalmamızı sağlayacaktır” diye konuştu.

16 Nis 2024 - 11:00 - Gündem

Mahreç  Hakan Horata