Aydın'da dondurmalar rafta

Aydın'da hakiki Maraş dondurma satışı gerçekleştiren Nurettin Temiz, kaliteli dondurmanın inceliklerini MANŞET ile paylaştı.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Aydın'da dondurmalar rafta
Aydın'da dondurmalar rafta
+1
Haber albümü için resme tıklayın


Yaz ayının yaklaşmasıyla beraber tezgahlarda dondurmalar da yerini almaya başladı. Aydın'ın Efeler ilçesinde dondurma satışı yapan Nurettin Temiz, kaliteli dondurmanın detaylarını paylaştı.


"EN ÖNEMLİ ETKEN KEÇİ SÜTÜ"

Keçi sütünün dondurmadaki etkisinden bahseden ve kaliteli dondurmanın külahla yenmeyeceğini belirten Temiz, "Dağlardan doğal olarak toplanan Sahlep ve keçi sütü, kaliteli dondurmanın temelini oluşturuyor. Maraş diye adlandırdığımız dondurma, bıçak ve çatal eşliğinde yenir. Sert ve yoğun kıvamlı olması da önemli etkenlerdendir. Özellikle meyveli dondurmalarda gerçek meyve kullanmak kaliteyi daha da arttıracaktır" ifadelerine yer verdi.

"FİYATTA FARK OLACAK"

Mayıs ayı başında çiğ süte gelecek olan zammın, dondurma fiyatlarına da yansıyacağını ifade eden Temiz, kaliteli dondurma da fiyatların normale kıyasla daha fazla olduğunu belirtti. Nurettin Temiz, "Çiğ süte gelecek zam fiyatları da etkileyecektir. Şu anda 1 topu 20 liradan ve kilosu 400 liradan satılıyor. Tabi ki Antep Fıstıklı, Bal Badem, İncir Ceviz, Tahin gibi özel dondurmaların top fiyatı 50 liraya kadar yükseliyor" diye konuştu.

16 Nis 2024 - 17:02 - Gündem

Mahreç  Hakan Horata