Bülbül’den JES tepkisi!

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Kuyucak’a bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde yapılan JES sondaj çalışmasını Meclis gündemine taşıdı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Kuyucak’ın Kurtuluş Mahallesi’ndeki bölge halkının jeotermal enerji santrali tepkisini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Süleyman Bülbül, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada JES’lere tepki gösterdi.

İNCİR VE ZEYTİN KATLİAMI
Süleyman Bülbül, JES’lerin ve maden ocaklarının Aydın’a yapılan en büyük ihanet olduğunu iddia etti.
CHP Milletvekili, Aydın’ın havası, suyu ve toprağının yıllardır zehirlendiğini belirterek, “Kuyucak’a bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde bir jeotermal firması daha Aydın ekonomisinin kalbi olan incir ve zeytin ağaçlarımızı katlediyor. Verimli toprağıyla, zeytiniyle, inciriyle, kestanesiyle, çileğiyle bilinen memleketim, yer altı sularındaki arsenik ve tuzluluk oranıyla toprağındaki verimliliği kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor” dedi.
Süleyman Bülbül, toprağın kuraklaştırılmasına, havanın, suyun kirletilmesine ve memleketin yağmalanmasına izin vermeyeceklerinin altını çizdi.

17 Nis 2024 - 11:03 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik