Patronlar istihdam istiyor

Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Orta Vadeli Program (OVP) ve vergi düzenlemelerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası vatandaşlara seslenerek geçtiğimiz aylarda uygulanmaya başlanan Orta Vadeli Programı güçlendirecekleri mesajını vermişti.
Erdoğan'ın verdiği bilgilere göre vergilerin eksiksiz alınmasına yönelik de çalışma başlatıldı.
Türkiye genelindeki tüm kiralık konutların vergi beyanlarından restoranlardaki vergi kaçakçılığına kadar incelenip tüm açıklar kapanacak.
Büyük şirket ve spor kulüplerine sürekli getirilen vergi afları da tarih olacak.

KAYIT DIŞI ÖNEMLİ
Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, yeni düzenlemeleri MANŞET'e değerlendirdi.
Ülken, "Son yıllarda vergi kalemleri kurumlar, KDV, masraf gösterilemez kalemler gibi birçok alanda arttı. O nedenle kayıt dışı ve merdiven altı ile mücadele çok kıymetli. Orta vadeli programın uygulanması esnasında özellikle mikro işletmelerin finansmana erişim sorunları ve daralan piyasa koşullarında mutlaka koruma altına alınmalıdır" dedi.
Küçük işletmelerin toplam kredi hacmi içerisinde yüzde 15-20'lik dilime tekabül ettiğini anlatan Hakan Ülken, "Bu kesim makro ekonomik hedefleri sekteye uğratmaz. Ancak aksi durumda dengeleri bozacaktır. Mutlaka enflasyonu düşürmemiz ve bunun gereklerini uygulamamız lazım. Piyasanın döngüsünün devamı için iş hayatı ve barışının, istihdamın devam etmesi lazım" diye konuştu.

17 Nis 2024 - 15:18 - Ekonomi

Mahreç  Erdal Savaş