Sarıçay'ı havadan görün

Aydın’ın en büyük yatırımlarından olan Sarıçay Barajı 2 yıl içerisinde tamamlanacak. 20 milyon 750 bin metreküp içme suyu sağlayacak olan barajdaki çalışmalar hızla ilerliyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Sarıçay'ı havadan görün
Sarıçay'ı havadan görün
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Söke ilçesinde yapımına devam edilen ve önemli yatırım projelerinden olan Sarıçay Barajı’nda çalışmalar sürüyor.
Söke’nin Bağarası ve Çalışlı Mahallelerinin 1,5 kilometre güneyinde bulunan Sarıçay Deresi üzerine inşa edilen barajın tamamlanmasının ardından, yıllık 20 milyon 750 bin metreküp içme ve kullanma suyu temin edilecek.
Aydın’ın bereketli topraklarına hayat verecek Sarıçay Barajı’nda depolanacak olan su ile Kuşadası ve Söke ilçeleri başta olmak üzere vatandaşlara içme suyu sağlayacak.
Beton dolgu tipinde temelden 125 metre yüksekliğe sahip Sarıçay Barajı, 66 milyon metreküp su depolama hacmine sahip olacak.
Bölgenin ihtiyaçlarını uzun süre karşılamak üzere inşa edilen yapının tamamlanmasıyla birlikte Söke ve Kuşadası ilçeleri başta olmak üzere ortalama 300 bin vatandaşın içme suyu ihtiyacı karşılanacak.

18 Nis 2024 - 10:33 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı