Patronlara kritik uyarı

Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş verenlerin eleman sıkıntısı çekmemesi ve ilgili eğitimleri alabilmesi için, ücretsiz olarak İş Sağlığı Güvenliği kursu düzenleme kararı aldı.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Halk Eğitim Merkezi'nden yapılan açıklamada, kurslara eleman göndermek isteyen işyeri sahiplerinin yarın akşam mesai bitimine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.
İş Sağlığı Güvenliği eğitimi olmayan işyerlerinin mayıs ayından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardan kalfa, çırak ve stajyer öğrenci çalıştıramayacağını belirten Söke Lokantacılar Odası Başkanı Bülent Usta, oda üyelerine mesaj göndererek hatırlatmada bulundu.
Başkan Usta mesajında, “İş Sağlığı Güvenliği Eğitimi olmayan oda üyelerimiz ve yanında çalışan personelleri için Söke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Risk Analizi Eğitimi ve Acil Eylem Planı hakkında ücretsiz kurs verilecektir. İlgilenen üyelerimizin yarın akşam (18 Nisan 2024) mesai bitimine kadar Söke Halk Eğitim Merkezi’ne kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Aksi halde Mayıs ayından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullardan kalfa, çırak ve stajyer öğrenci alamayacaklardır” dedi.

18 Nis 2024 - 12:15 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur