Saatçi iddialı konuştu

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, yerel seçimlerde alınan sonuçları değerlendirmek için habercilerle kahvaltıda buluştu. Saatçi, iktidar yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Saatçi iddialı konuştu
Saatçi iddialı konuştu
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart Yerel seçimlerinden sonrası Aydın'da görev yapan medya mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, iddialı açıklamalarda bulundu.
Saatçi, yerel seçimlerde iktidarın verdiği hiçbir sözün karşılık bulmadığını savundu.
Saatçi, “Adaylarımızı çalışkan, iyi insanlardan ve en önemlisi de dürüst insanlardan seçtik. Görev sürecinde de hata yaparlar, güvenimizi yıkarlarsa da hesap sormak asli görevimizdir” diye konuştu.

YEREL İKTİDAR BİZİZ

Aydın’da daha önce 17 ilçeyi alacaklarının vurgusunu yapan Saatçi, bu sonuçları sürpriz olarak görmediğini belirtti.
Saatçi yerel seçimleri iktidarın ayak sesleri olarak değerlendirdi ve “Artık CHP halkın partisidir. Bu seçimlerde başarı sağlarken ekonominin önemi de çok büyük. Bu iktidarın ayak sesleridir. Biz CHP örgütleri olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bundan sonra bizi kapalı yerlerde değil alanlarda göreceksiniz. CHP bu seçimde iktidardır. Genel iktidar AKP olabilir ancak biz yerel seçimlerde iktidarız” dedi.

ENKAZ DEVRALDILAR

Kazanılan ilçelerde belediye başkanlarının birer enkaz devraldığının altını çizen Saatçi, bu mali tabloyu düzeltmek için her şeyi yapacaklarını belirtti.
Saatçi, “Bozdoğan’da 5 yıl önce 77 milyon borç vardı ancak her yerine çivi çakıldı. Şimdi devraldığımızda 200 milyona yakın borç olduğu söyleniyor ve hiçbir hizmet yok. Daha diğer ilçelerdeki rakamlar da sizlerle açıklanacaktır. Bizim karşımızda genel iktidar var. Ne destek alıp alamayacağımız belli değil. Ama biz kazandığımız yerlerde ne yaparsak yapalım başarmak zorundayız.” ifadelerine yer verdi.

OY ORANIMIZI ÇOK ARTTIRDIK

Aydın’ın mahallelerinde oy oranlarında büyük bir artış yaşandığını söyleyen Saatçi, sayısal verilerle rakamları açıkladı.
Saatçi, “671 mahallenin 415’ini önde kapattık. Kadın nüfusunun yoğun olduğu mahallelerde oy oranımızı yüzde 39 arttırdık. Üye sayısının yoğun olduğu ve olmadığı yerlerde oy oranlarımızı arttırdık. Daha önce Cumhur İttifakının önde olduğu sandıklarda bu seçimde biz önde çıktık. Büyükşehir seçimlerinde Özlem Başkanımız karşısındaki rakiplerinin toplam oy oranından daha fazla oy aldı. Oturup düşünsünler, o halk ne istediyse onu yaptı ve karşılığını aldı. İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde AKP ve MHP’nin ortak aldığı oydan daha fazla oy aldık. Tek başımıza gittik önde bitirdik” ifadelerine yer verdi.

19 Nis 2024 - 14:13 - Siyaset

Mahreç  Hakan Horata