AK Parti Aydın kenetlendi

AK Parti Aydın MKYK Üyesi Umut Tuncer, MANŞET'e özel açıklamalarda bulundu. Tuncer, teşkilat içinde çatlak olduğu söylentilerini net bir dille yalanladı.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın'da 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'ne tüm Türkiye'de olduğu gibi CHP damga vurdu. Aydın'da sadece 4 belediyeyi kazanabilen AK Parti'de ise teşkilat içinde çatlak olduğu iddiaları gündeme geldi.
MANŞET'e açıklamalarda bulunan AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer, gerek görülen noktalarda değişime gidilebileceğini ancak parti içi ayrışma veya kutuplaşmanın söz konusu olmadığını ifade etti.

AYRIŞACAK BİR ORGANİZASYON
Tuncer, "Biz her zamankinden daha çok birbirimize sahip çıkan bir yapıdayız. AK Parti, kurumsal yapısını 23 yılda pekiştirdi. Dolayısıyla, arzu ettiğimiz sonucu alamadık veya bir seçimde moralimiz bozuldu diye ayrışma sürecine girecek bir organizasyon değiliz biz. Tam tersi bir durumdayız. İddialar olabilir ama gerçeği yansıtmıyor" diye konuştu.

TEŞKİLATIMIZ KENETLENDİ
Özeleştiriye açık olduklarını kaydeden Tuncer, "Şimdi önümüze bakacağız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yapılması gerekenleri açıkladı. Önümüzdeki sürecin yol haritası da belirlendi. Kongrelerimiz yapılacak. Teşkilatımız tüm kademeleriyle birbirimize kenetlendi. Genel merkezimiz tarafından sadece Aydın değil Türkiye genelinde gerek duyulan noktalarda değişime gidilecektir" diye ekledi.

19 Nis 2024 - 17:10 - Gündem

Mahreç  Sezercan Makas