Ertürk direniyor

Yerel seçimde sandıktan ağır yaralı çıkan İYİ Parti’de kurultay öncesi kendisini istifaya davet edenlere Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk'ten cevap geldi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Ertürk direniyor
Ertürk direniyor
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’da yerel seçimlerden umduğu sonucu alamayan İYİ Parti’nin, 27 Nisan’da yapılacak olağanüstü kurultayı öncesi sular durulmuyor.
İl Başkanı Ahmet Ertürk, seçimdeki başarısızlık nedeniyle kendisini istifaya davet eden önceki dönem İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Reşat Sinan’ın istifa çağrısına yanıt verdi.
Reşat Sinan’ın İYİ Parti’den istifa ettiğini ve parti hakkında paylaşım yapmasını doğru bulmadığını ifade eden İl Başkanı Ahmet Ertürk, “İstifa ettiyse ve gerekçesini açıkladıysa ondan sonra bu parti hakkında konuşma hakkına sahip değil. Nazara itibara almıyoruz. Kimsenin ona takıldığı da yok. Ne zaman istifa ettiler bu arkadaşlar seçilmedikleri zaman. Aynı şey Orkan Pehlivan için de geçerli. İstifa edecekse aday gösterilmediği zaman yapması lazım. Siyaset sabır işidir. Kaybetmek de var kazanmak da var. Vatandaşın tercihine saygı duyulması lazım” ifadelerine yer verdi.

22 Nis 2024 - 13:16 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik