Buharkent'in yeni başkanları

Buharkent Belediyesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi başkanlık makamına öğrenciler oturdu.

Buharkent'in yeni başkanları
Buharkent'in yeni başkanları
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Zalihe Antalyalı - Aydın'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi öğrenciler unutulmaz anlar yaşadı.
Buharkent Belediyesi'ni ziyaret eden Yağmur Sümeyra Aydın ve Emin Daşan oturdu.
4. sınıf öğrencisi Yağmur Sümeyra Aydın’ın ilk talimatı çocuk parklarının büyütülmesi oldu. Aydın, “Çocuk parkları yetersiz kalıyor, yaz günlerinde. Büyük çocuklar, küçük çocukları itebiliyor. Onun için oyun parkları büyütülebilir. Oyun parklarına daha çok oyuncaklar gelebilir. Birde yürüyüş yollarından motorlar geçiyor. Bunları engellemek için daha çok tedbir alınmalı. Ayrıca kış ayları için kapalı oyun alanları da yapılabilir belki. Kış aylarında çocuklar olarak çeşitli yerlere gidemiyoruz. Ailemiz bizleri o kapalı oyun alanlarına götürebilir” dedi.
Başkanlık koltuğuna oturan diğer 4. sınıf öğrencisi Emin Daşan ise “Parklardaki oyuncakların bakımının yapılmasını istiyorum. Okulumuzun aşağısında inşaat olduğu için oraya teller diktiler ancak tellerin boyu çok kısa. Top oynarken topumuz aşağıya kaçabiliyor. O tellerin biraz daha yükseltilmesini istiyorum” diye konuştu.
Öğrencilerin isteklerini dinleyen Başkan Erol, “23 Nisan gibi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlayacağımız bu günlerde, Buharkent Belediye Başkanlığı görevini çocuklarımız devraldı. Onların eğitim ve öğretim hayatlarına büyük önem vererek ülkeleri için yararlı bir birey olacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

22 Nis 2024 - 14:08 - Gündem