Meclis’te 23 Nisan

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci oturumunda, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında meclise sunulan öneri, Özlem Çerçioğlu tarafından beğeniyle karşılandı.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Meclis’te 23 Nisan
Meclis’te 23 Nisan
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası geçtiğimiz hafta ilk oturumu gerçekleşen Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, ikinci oturumu bugün gerçekleşti. Meclise başkanlık eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gündem maddeleri arasında meclise sunulan bir öneriye tam not verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Büyükşehir Belediyesi tarafından okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilere resim yarışması düzenlenmesi kararı alındı. Bu kapsamda dereceye giren öğrencilere verilecek ödüller ve detaylar da belli oldu.

“HEM EĞLENECEK HEM KAZANACAK”

23 Nisan dolayısıyla şehrin birçok noktasında Türk Bayrağı ve Atatürk Posterleri ile caddelerin donatılması kararlaştırıldı. Öte yandan konserlerin yanı sıra, düzenlenecek resim yarışmasında ödüller de sahipleriyle bulaşacak. Buna göre; okul öncesi resim yarışmasında en iyi ilk 10’a giren yarışmacıya 22 Jant bisiklet, en iyi ikinci 10 yarışmacıya beceri ve zeka oyun seti, ilkokul resim yarışmasında en iyi 5 yarışmacıya tablet bilgisayar, en iyi ikinci 5 katılımcıya 24 jant bisiklet, sonraki 10 katılımcıya satranç takımı, ortaokul resim kategorisinde en iyi 5 katılımcıya tablet bilgisayar, en iyi ikinci 5 yarışmacıya 26 jant bisiklet ve sonraki 10 katılımcıya kelime öğretme oyunu verileceği kesinleştirildi. Öte yandan resim yarışmasına katılan her katılımcıya sertifika ve teşekkür belgesi verilmesi kararlaştırıldı.

22 Nis 2024 - 15:35 - Gündem

Mahreç  Hakan Horata