Ökten tek tek açıkladı

AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, hakkında çıkan, lüks yaşam, özel koruma ve avukatlık konularına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Ökten tek tek açıkladı
Ökten tek tek açıkladı
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası düzenlediği toplantıda basınla bir araya gelen AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, seçim süresince kendisi hakkında yazılan haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Kendisine yönelik yazılan, çizilen konuları tek tek açıklayan Ökten, iddialara ilişkin belgeler gösterdi. Seçim döneminde araç kiralandığı ve lüks bir yaşam sürdüğü yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu vurgulayan Ökten, aracın kiralama detaylarını paylaştı.

"10 BİN KM YOL YAPTIK"

Seçim süresi boyunca belirlenen özel araçların hepsinin dolu olduğunu ve birinin de bakım nedeniyle 35-40 günlük süreyle araç kiralandığını ifade eden Ökten, detaylara değindi. Ökten, "Araç müsaitliği olmaması nedeniyle biz seçim çalışmalarını 35-40 günlük bir süre ile kiraladığımız araçla gerçekleştirdik. 40 günlük araca kdvsiyle birlikte 48 bin lira ödeme yaptık. Bunun neresi lükstür. Aynı günde 6 ilçe gezdik. 10 bin kilometre yol yaptık sadece o sürede" diye konuştu.

"ÖZEL KORUMA YOK"

Basında çıkan ve neredeyse 1 yıldır kiralık araca binildiği şeklinde çıkan haberlere karşılık veren Ökten, özel koruma konusuna ilişkin açıklamada bulundu. Ökten, "Emniyet müdürlüğünden bir arkadaş, bize 2-3 hafta eşlik etti. Biz artık ihtiyacımız kalmadığını belirttik ve arkadaşın görevi iade edildi. Hani sanki il başkanı olduktan sonra sürekli koruma ile gezdik gibi yansıtıldı" ifadelerine yer verdi.

"BİZ AVUKAT OLARAK ÖNE ÇIKMADIK"

AK Parti İl Başkanlığı görevi boyunca hiçbir zaman avukat kimliğiyle öne çıkmadığını belirten Ökten, konuya açıklık getirdi. Ökten, "Bakın benim masamda duran isimlikte avukat yazıyor mu? Günde kaç kişiyle görüşüyorum. Ben İl Başkanlığı sıfatıyla o kişilerle görünüyorum. Avukatlığımla ön plana çıkmak istesem, ünvanını ismimin başına koca harflerle yazdırırdım" diye ekledi.

22 Nis 2024 - 18:43 - Gündem

Mahreç  Hakan Horata