Nazilli korunacak!

Nazilli’yi taşkınlardan korumak için yürütülen Köydel ve Kurudere ıslahı porjesine ilişkin DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta açıklama yaptı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli korunacak!
Nazilli korunacak!
Haber albümü için resme tıklayın

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün Nazilli’yi taşkınlardan korumak için başlattığı çalışma aralıksız devam ediyor. Yıldıztepe ve Aydoğdu Mahallesi’nde iki derenin ıslah işlemlerinde sona yaklaşıldı.

Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak adına hayata geçirilen projede önemli bir aşama kaydedildi. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, sosyal medya hesabından projeye ilişkin bilgi verdi.

NAZİLLİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM

İklim değişikliği sonucunda yağış rejiminde yaşanan düzensizliklerin, can ve mal kaybına sebebiyet veren afetlere neden olduğunu belirten Mehmet Akif Balta, “Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Aydoğdu mahallesinde Köydel ve Kurudere işi kapsamında başlatılan Kurudere taşkın kontrol çalışması büyük bir özenle devam ediyor. Nazilli’nin Aydoğdu mahallesi için taşkın kontrol tesisinin önemini çok iyi biliyoruz. Bu kapsamda devam eden ıslah çalışmaları ile 270 metre betonarme ıslah kanalı ile 1 adet betonarme menfez imalatı yapılacak” diye yazdı.

25 Nis 2024 - 11:17 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik