Söke'de denetim!

Aydın’ın verimli topraklarıyla bilinen Söke ilçesinde, tarım sektörünün önemli bir ayağı olan yem bitkileri üretimine destek sağlanması amacıyla Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tarla kontrolleri gerçekleştirildi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Söke'de denetim!
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, üretimin arttırılması için çalışmalarını sürdürüyor. Söke İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, kentte yem bitkileri desteği kapsamında tarla kontrolleri gerçekleştirildi.

Çiftçilerin yem bitkileri üretiminden faydalanmalarını sağlamak ve tarımsal üretimde verimliliği artırmak hedeflenerek düzenlenen kontrollerde, destekten yararlanacak tarlalar titizlikle incelendi.

Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, kontroller sırasında çiftçilerle yakın bir işbirliği içinde çalışarak, destek sürecinin adil ve şeffaf bir şekilde işlemesini sağladılar. Ayrıca, tarımsal üretimde kaliteyi artırmak ve çiftçilere teknik destek sağlamak için gerekli önerilerde bulundular. Yapılan kontrollerle ilgili konuşan yetkililer, çiftçilerin desteklerden doğru bir şekilde faydalanmalarını sağlamak için titizlikle çalıştıklarını belirterek, üretimin sürdürülebilirliği ve sektörün geleceği açısından bu tür denetimlerin önemine vurgu yaptı.

26 Nis 2024 - 10:31 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı