Turizme bayram dopingi

Turizmde 2024 sezonunu Nevruz, Paskalya ve Ramazan Bayramı ile açan sektör, Hollanda'nın Kral Günü, Rusya'nın Zafer Günü, Almanya'nın Pfingsten Bayramı ve ardından Kurban Bayramı ile yaz sezonuna dört bayramla girecek.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Turizme bayram dopingi
Turizme bayram dopingi
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye 2024 sezonunda turizm alanında bayramı yaşıyor...

Her yıl 15-22 Nisan tarihlerindeki "Turizm Haftası" ile sezona başlangıç yapan sektör, bu yıl üç bayramla sezonu yaklaşık 1 ay erken açtı.

Nevruz, Paskalya ve Ramazan Bayramı ile 2024 sezonunu erken açan turizm sektörü, önümüzdeki iki aylık süreçte de dört önemli bayram ve tatil süreci yaşayacak.

Hollanda'nın 27 Nisan Kral Günü'ne bağlı tatilleri, ardından 9 Mayıs'ta kutlanan Rusya'nın Zafer Günü’ne bağlı tatilleri, sonrasında Almanya'nın mayıs sonunda Almanya Pfingsten bayramına bağlı tatil ve haziran ayı ortasındaki Kurban Bayramı olmak üzere turizm sektörünü yaklaşık iki aylık süreçte dört önemli bayram bekliyor.

YÜKSEK SEZON MAYISLA BAŞLAYACAK

2023'ü rekorla kapatan sektörün 2024 hedeflerini daha da büyüttü. 5 yıldızlı bir otelin genel müdürü İsmail Çağlar, yılın ilk üç ayında bu hedefin olumlu sinyallerinin görüldüğünü kaydetti.

26 Nis 2024 - 14:29 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik