Kuyucak’tan sert tepki!

Süper Amatör Lig’de adım adım şampiyonluğa yürüyen Kuyucakspor’da Kulüp Başkanı Akif Tekin, kırmızı kart cezaları nedeniyle ASKF’ye tepki gösterdi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Süper Amatör Lig Play Off Grubu’nda 3’te 3 yaparak Bölgesel Amatör Lig yolunda büyük avantaj elde eden Kuyucakspor’da Kulüp Başkanı Akif Tekin, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na tepki gösterdi.

Kuyucakspor’un elde ettiği başarıya gölge düşürülmeye çalışıldığına dikkat çeken Akif Tekin, Aydınspor-Aydın Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında kırmızı kart gören oyunculara 1 maç ceza verilmesini eleştirdi.

Yazılı açıklamaya yapan Kulüp Başkanı Akif Tekin, kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan algının farkında olduklarını belirterek, teknik heyet ve futbolcuların emeklerini heba etmeye çalışanlara izin vermeyeceklerini söyledi.

OYUNLARI BOZDUK!
Başkan Akif Tekin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz! Aydınspor maçında kırmızı kart gören oyuncumuz 2 maç ceza alırken söz konusu maçta takımımız maçın son 10 dakikasını 10 kişi oynamış alnının akıyla 3 puanı almıştır. Davutlarspor maçında oyuncumuza tokat atan, küfür eden ve direk kırmızı kart gören Davutlarsporlu oyuncuya 1 maç ceza verilmesi çifte standarttır. Olay ile ilgili görüntüler elimizde mevcuttur. Ayrıca Aydın BŞB. - Aydınspor maçında Aydınsporlu oyuncu kavga ederek kırmızı kart görmesine rağmen yine 1 maç ceza verilmesi tam bir akıl tutulmasıdır. İzahı ve mantığı yoktur. Bu cezalar hangi ölçüye göre verilmektedir. Akıla, mantığa ve vicdana sığmayan bu adaletsiz cezaları kamuyonun takdirine bırakıyoruz. Biz masada değil sahada kazanmaya devam edeceğiz
Oyunları bozduk, bozmaya devam edeceğiz.! Kuyucakspor’un saha dışı hiç bir güce ihtiyacı yoktur. Kuyucakspor, gerek teknik kadrosu gerekse oyuncu kadrosu ile saha da alnının akıyla mücadale etmiş, zirveyi haketmiştir. Unutulmasın ki Kuyucakspor arkasında binlerce taraftarı olan köklü bir kulüptür. Masa başında oynanan oyunlara rağmen Kuyucakspor’umuz şampiyon olacaktır.”

26 Nis 2024 - 20:06 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik