Müslümcüler özür bekliyor

Şarkıcı Mustafa Keser’in Müslüm Gürses ile ilgili söylediği sözlere İzmir’de yaşayan ‘Müslümcülerden’ tepki geldi. Müslümcüler, “Mustafa Keser’den özür bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Müslümcüler özür bekliyor
Müslümcüler özür bekliyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sanatçı Mustafa Keser, yaptığı bir röportajda şarkıcı Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses’e yönelik, “Orhan Gencebay iyi bir müzisyendir ama iyi bir ses sanatçısı değildir. Müslüm Gürses Türkiye’nin en lezzetli seslerinden biridir ama hayatımda dinlemedim çünkü kötü okuyor” ifadelerini kullanmıştı.
Keser’in bu sözlerine İzmir’de ‘Müslümcüler’ tepki gösterdi.
Bornova’da bulunan Müslüm Gürses Arşiv Evi’nde toplanan ‘Müslümcüler’ arasından kendisini ‘radikal Müslümcü’ olarak tanıtan Mehmet Kara, “Geçtiğimiz günlerde Mustafa Keser abimizin bir röportajına denk geldik. Bahsettiği kelimelerde Müslüm Baba için ‘kötü okuyor’, Orhan Gencebay için ‘müzisyenliğini sevmiyorum’ gibi yorumlarda bulunmuş. Biz buna üzüldük. Mustafa Keser'den öncelikle özür bekliyoruz. Müslüm Baba gibi bir sanatçı daha da gelmez” diye konuştu.
35 yıldır Müslüm Gürses’in müziklerini dinlediğini belirten Nuri Alptekin ise “Müslüm Baba'nın arşiv evi ve müzesi var. Müslüm Baba'nın mumyası yapıldı. Müslüm Baba'nın burada milyonlarca evladı var. Onu sahipsiz bırakmayız." dedi.

29 Nis 2024 - 13:18 - Magazin

Mahreç  Haber Merkezi