Aydın'ın rekortmeni

Aydınlı Sporcu Koray Uygun, Antalya'da düzenlenen yarışmada, 110 metre engelli branşında U18 Avrupa Barajı'nı geride bırakarak, Slovakya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Aydın'ın rekortmeni
Haber albümü için resme tıklayın

Atletizm branşında öncü illerin başında gelen Aydın, yine bir Avrupa Şampiyonası öncesi fark yarattı. Buna göre, 27-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Olimpik Deneme Yarışması'nda, Aydınlı sporcu Koray Uygun müthiş bir dereceye imza attı. U18 Kategorisi'nde Avrupa Şampiyonası bileti almak için mücadele eden Uygun, 14,40 olan U18 Avrupa Barajını, sezonun ilk yarışında 14,00 dereceyle koşarak büyük bir başarı elde etti. Bu derecenin ardından Uygun, 18-21 Temmuz tarihleri arasında Slovakya'nın Banska Bystrica kentinde düzenlenecek olan U18 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.


KILPAYI KAÇTI

Bir başka Aydınlı Sporcu ve aynı zamanda Milli Sporcu olan Talha Gülnihal, yine aynı tarihler arasında Antalya'da düzenlenen ve U20 Dünya Şampiyonası'na katılım sağlamak için ter döktü. Şampiyonaya katılım barajı olan 14.20 derecesini, 14.30 ile koşan Gülnihal sezonun ilk Olimpik Deneme Yarışı'ndan, Dünya Şampiyonası biletini kıl payı kaçırdı. Gülnihal 26-31 Ağustos tarihleri arasında Peru'nun Lima kentinde düzenlenecek olan U20 Dünya Şampiyonası için, mücadelesini sürdürecek.

29 Nis 2024 - 16:08 - Spor

Mahreç  Hakan Horata